Recenze: MAYBE SOMEDAY (Colleen Hoover)


Tichá láska vykřičená do světa


  
"Pro ni bych se ohnul. Pro tebe bych se zlomil."
Anotace mými slovy:
Romantický příběh o dvaadvacetileté studentce Sidney, která žije se svou nejlepší kamarádkou Tori a je šťastná se svým přítelem. Ovšem nic není navždy. Do života jí vstupuje Ridge. Čtyřiadvacetiletý mladík, který jí zamotá hlavu i srdce, přestože má už pět let svou lásku Maggie a je jí neskonale věrný. Když se Sidney přihodí něco nepříjemného a neočekávaného, Ridge jí hází záchranné lano a nechává ji u sebe bydlet. A s tím začíná první problém. Vzájemná přitažlivost.

Nakladatelství: Atria Books (EN)
Rok vydání: 2014
Žánr: New Adult

Tato něžná kniha patří do New Adult zánru a dává vše, co od NA očekáváte. I když mně to dalo ještě o něco více.

O knize (stručně):

Líbí se mi propojení postav formou přátelství, které v knize optimisticky panuje. Žádné větší sváry, které by zničili to zaměření na emoce a děj. Kniha není nijak negativní. Až na pár okamžiků, kdy se Ridge svěřuje se svými tajnostmi, které autorka vylíčila opravdu kreativně, ale ty se dotknou čtenáře na tom správném místě.

Ridge, Maggie a Sidney mají společnou vlastnost - jsou dokonalí svým charakterem. Vnímám je především jako osobnosti. Talentované, chytré, nesobecké a chápající, rozdávající se pro druhé. Velice oddané hlavní postavy, až to člověka trochu irituje.

- Ridge je hodně zvláštní tím, že jako hluchý hraje na kytaru a skládá písničky pro svou kapelu.

- Sidney nikdy žádnou píseň nesložila, ale má neuvěřitelný talent, kterým je Ridge okamžitě pohlcen.

- Maggie si chce užívat života naplno, je krásná a romantická.

Maggie a Ridge mají svá tajemství, která jsou emotivní. To se mi na knize líbilo nejvíce - že má hlubší myšlenky. Nebyla to jen romantická slátanina. Kniha naopak měla hlavu, patu a svůj cíl, ke kterému čtenář pomalu spěje. Příběh se četl s úžasnou lehkostí, i když můj překlad obsahoval slovo, u kterého jsem kvetla, myslím, že český překlad bude už bez této maličkosti a budete nadšení.

Děj je rychlý. Snažila jsem se předvídat, ale nakonec mě řešení příjemně udivilo. I když konec byl na mě až příliš přeslazený, tak ví, že romantické duše to rozhodně ocení. Čiší z toho naděje a láska. Opravdu velice se mi líbil epilog. Byl navnazující, nadějný a já bych v něm klidně i viděla pokračování o dívce jménem Maggie.

Něco na závěr...

Motto této knihy je něžné. Celá kniha taková je a získala si mě, protože není jednotvárná. Díky tomu, co skrýval Ridge, mě to vzalo tak daleko, jak jen jsem se odvážila zajít. Myslím, že každý si v této knize vybere něco svého. A pokud máte rádi žánr NA, budete nadšeni! Pokud kniha vyjde v ČR, rozhodně mi bude zdobit knihovničku hned vedle podobně úžasných adultek, jakými jsou Easy a Překroč svůj stín.

Knižní obálka: 
Nemám, co bych jí vytknula. :o)

Knižní trailer