neděle 1. ledna 2017

Knižní "meziřádková" výzva 2017 o knihu dle vlastního výběru!

Knižní výzva se mě obvykle netýká, jelikož jsem v "depresi", když musím něco udělat a něčeho dosáhnout do určitého termínu. Ale pokud mám dostatečný rozlet a mohu překonávat hranice, všechno jde samo. Jsem závodník. Jsem hráč. Jsem vítěz. 

A tak mě napadlo, že namísto běžné výzvy vytvoříme s Wish pro sebe i pro vás takovou, která by byla více soutěžní. Podněcovala ke čtení a udělala z něj zábavnou věc. Můžete se hnát za cílem, nebo klidně zvolil volnější cestu a líně se vléct jako Wish šnek. Je to jenom na vás, jak si čtení přizpůsobíte. :o) 

Překonávejte jednotlivé úseky a za každý si vždy dopřejte zaslouženou odměnu, protože pak vás čtení bude o to víc bavit. :o) Z toho důvodu jsme si pro vás připravily Knižní výzvu 2017, která je vlastně takovou kreativní soutěží. Plněním zajímavých úkolů můžete získat knihu v hodnotě 300 ,- dle svého výběru! :o) Pravidla:

 • Být přihlášený/á jako náš pravidelný čtenář/ka (knihomil/ka).
 • Do komentářů napsat pod jakým jménem jste naším pravidelným čtenářem a pod jakým budete sdílet svoje příspěvky. 
 • Zapojit se můžete kdykoliv během roku. Postupujte podle počtu přečtených knih.  Pokud dokončíte celou trať, získáte bonusové vstupy. Úkoly nelze přeskakovat. NENÍ NUTNÉ PŘEČÍST STO KNIH.
 • Sdílet každý úkol na sociální síti (FB - na svou zeď/vaši stránku, Instagram) v příspěvku, ve kterém nás označíte a přidáte vždy hashtag #KnižníVýzva2017 a #SvětMeziŘádky. V případě vkládání na zeď svého profilu, nastavte příspěvek jako veřejný, aby se nám zobrazoval.
 • Pokud byste chtěli výzvu místo sociálních sítí plnit na svém blogu, není to problém. Stačí uvést název Knižní "meziřádková" výzva s proklikem na tento článek. Při publikování článků na FB, opět nás označte a přidejte příslušné hashtagy.
 • Odkazy na vaše splněné úkoly společně se seznamem účastníků budeme postupně do výzvy doplňovat. 
 • V případě, že se neobjevíte mezi účastníky pod jednotlivými úseky, pravděpodobně jsme se o vašem úkolu nedozvěděly. Potom nás stačí kontaktovat na našem FB nebo e-mailu: SvetMeziRadky@seznam.cz
 • Čím víc vstupů, tím větší šance na výhru! (úkol = vstup)
 • Výzva končí 31. 12. 2017 ve 23:59 hod.

1. část - 3 přečtené knihy (1 vstup)

Úkol: Opište nejzajímavější citát z těchto třech přečtených knih a uveďte název i autora.
2. část - 5 přečtených knih (1 vstup)

Úkol: Vyfotografujte z těchto pěti knih tu, která si vás opravdu získala!
3. část - 10 přečtených knih (2 vstupy)

Úkol: Napište báseň k jedné z těchto deseti knih a uveďte název té, ke které se vztahuje. Délku necháváme na vás. ;o)

Splněno:
Azerets´s life
Berydana
Iveta B.
Majdin Svět
Martina Jelinkova
TheMellory

ZA DOKONČENÍ TRATI - 2 vstupy navíc
4. část - 15. knih (1 vstup)

Úkol: Jaký žánr mezi přečtenými knihami za rok 2017 u vás převládá a proč? Sepište pro nás alespoň odstavec.
5. část - 20 knih (1 vstup)

Úkol: Vyfoťte nejkrásnější knižní obálku!

Splněno:
Azerets´s life
Berydana
TheMellory

ZA DOKONČENÍ TRATI - 1 vstup navíc
6. část - 23 knih (1 vstup)

Úkol: Sdílejte nejlákavější anotaci!

Splněno:
Azerets´s life
Berydana
TheMellory


7. část - 30 knih (2 vstupy)

Úkol: Napište drabble (útvar přesně o sto slovech) na oblíbeného knižního hrdinu/hrdinku.

Splněno:
Berydana

ZA DOKONČENÍ TRATI - 1 vstup navíc
8. část - 33 knih (2 vstupy)

Úkol: Kreativně vyfotografujte knihu, která se vám z těch třiceti tří četla nejhůře.

Splněno:
Berydana


9. část - 40 knih (4 vstupy)

Úkol: Nakreslete všech čtyřicet knih (kreativitě se meze nekladou, můžete ručně, v programu,... Záleží na vás.)

ZA DOKONČENÍ TRATI - 3 vstupy navíc
10. část - 45 knih (1 vstup)

Úkol: Doporučte nám jednu z těchto knih, kterou by si měl rozhodně každý přečíst. Jak toto doporučení pojmete, je znovu jenom na vás.


11. část - 50 knih (1 vstup)

Úkol: Printscreen tvého hodnocení padesáté knihy na ČBDB.

ZA DOKONČENÍ TRATI - 1 vstup navíc12. část - 55 knih (3 vstupy)

Úkol: Napište ódu na nejoblíbenějšího na knižního hrdinu či hrdinku z těchto padesáti pěti knih. Délka je na vás.


13. část - 60 knih (1 vstup)

Úkol: Palec nahoru! Vyfoťte na Instagram svou šedesátou knihu a nezapomeňte na ní ukázat, jak dáváte palec nahoru.

ZA DOKONČENÍ TRATI - 2 vstupy navíc
14. část - 63 knih (1 vstup)

Úkol: Napište na zeď Světa mezi řádky nejzajímavější název knihy, kterou jste za tento rok přečetli a nezapomeňte ji doplnit odkazem s bližšími informace. 


15. část - 70 knih (1 vstup)

Úkol: Sdílejte úryvek (ať už vyfotografovaný nebo opsaný) na Instagramu nebo Facebooku a nezapomeňte nás označit a dodat hashtagy.

ZA DOKONČENÍ TRATI - 1 vstup navíc

16. část - 75 knih (1 vstup)

Úkol: Vytvořte koláž minimálně z pěti nejpodivnějších obálek, které se mezi těmi pětasedmdesáti knihami objevily. Jak, v čem, nebo z čeho koláž vytvoříte, záleží zase na vás.


17. část - 80 knih (4 vstupy)

Úkol: Navrhněte knižní obálku ke knize, která vám přišla nejméně povedená. Můžete klidně v obyčejném malování apod. nebo ručně, pokud si troufnete. Fotografii sdílejte na Instragramu/Facebooku a nezapomeňte nás označit a opět dodat hashtagy. ;o)

ZA DOKONČENÍ TRATI - 1 vstup navíc

18. část - 85 knih (2 vstupy)

Úkol: Vyblejskněte nám svou hromádku! Samozřejmě myslíme tu knižní. ;o))


19. část - 90 knih (1 vstup)

Úkol: Zvolte si libovolný knižní žánr z přečtených knih (uveďte ho) a k němu napište vaši verzi ideálního konce. Provedení i délka je na vás.

ZA DOKONČENÍ TRATI - 1 vstup navíc
20. část - 95 knih (2 vstupy)

Úkol: Vyberte fotografii (nejlépe fan art, ale není to podmínkou), která vám připomíná nejotravnější hrdinu/hrdinku a sdílejte na FB spolu s jejím jménem a názvem knihy. Nezapomeňte nás u příspěvku označit a znovu přidat hashtagy.


21. část - 100 knih (2 vstupy)

Úkol: Napište nám názor na knihu, která se vám z celé stovky líbila nejvíc. Pokud si troufnete na recenzi, můžete klidně i ji, jen nezapomeňte, že recenze obsahuje jak subjektivní, tak i objektivní názor. ;o) 

ZA DOKONČENÍ TRATI - 2 vstup navíc

Na závěr bychom vás chtěly poprosit o trpělivost. Meziřádková výzva je náš první projekt tohoto typu a po spuštění se určitě objeví nějaké nedokonalosti, které před vyzkoušením nemáme možnost úplně vychytat. V takovém případě nás opět stačí kontaktovat. Doufáme, že případné problémy společně vyřešíme ke spokojenosti všech. :) Teď už nám nezbývá než vám popřát hodně štěstí a těšit se vaše příspěvky. :)Seznam přihlášených účastníků a míst, na kterých budou sdílet úkoly výzvy:
 1. Alexandra Alshevein: Blog
 2. Azerets´s life: Instagram
 3. Barunka Hájků: Facebook, Instagram, Blog
 4. Berydana: Facebook osobní
 5. HankaHoa: Blog
 6. Janie Hannagonová: Instagram
 7. Iveta B.: Google+, Blog
 8. K. Leroy: Facebook, Blog
 9. Katy chan: Instagram, Blog
 10. Majdin Svět: Instagram, Blog
 11. Martina Jelinkova: Facebook, Instagram
 12. MrsStubbie CZ: Instagram
 13. Nikola Vašíčková: Instagram
 14. Terisek25: InstagramBlog
 15. TheMellory: Blog
 16. Veronika Vaňková: Blog

Štítky

Academia (7) Advent-Orion (1) Agave (1) Akcent Třebíč (1) Albatros (22) Alfedus s. r. o. (1) Alpress (6) Apsida (1) Argo (16) Artur (1) Atlantis (1) B4U Publishing (1) Baronet (80) BBart (40) Belami (2) Beletris (1) Beta Dobrovský (6) Bez vydavatele (1) Blok (1) Brána (3) Brokilon (32) cizojazyčné (12) Columbus (5) CooBoo (40) CPress (3) CZ books (2) Čas (2) Československý spisovatel (6) Daranus (1) Dauphin (1) Dilia (1) Dokořán (3) Domino (38) Dybbuk (2) Egmont (16) ELA (1) Epocha (24) Eroika (4) Fantom Print (5) Férie (1) Finidr s. r. o. (1) Fortuna Libri (27) Fragment (38) Galatea (2) Grada (6) Harlequin (1) Hejkal (3) Herrmann & synové (1) Host (20) Ikar (51) Jiří Šandera (2) Jota (67) Junior (1) Karmelitánské nakladatelství (1) Klika (10) Klub Juliuse Verna (2) Kniha Zlín (8) Knižní klub (65) Krigl (1) Labyrint (2) Leda (9) Levné knihy (9) Lucka Bohemia (2) Mediaplex s.r.o. (1) Metafora (18) Mladá fronta (13) Moba (11) Motto (22) Nakladatelství Besední pořady (1) Nakladatelství Lidové noviny (NLN) (2) nakladatelství Mht (2) nakladatelství Věra Nosková (1) NAVA (3) Netopejr (4) Noxi (4) Odeon (24) Omega (9) One Woman Press (2) Paseka (8) Petrklíč (2) Pistorius & Olšanská (7) Plejáda (1) PM vydavatelství (1) Práce (3) Premiéra (1) Rebo (1) Rozmluvy (5) Slovart (25) Slovart - Brio (8) Smart Press (1) SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy (3) Státní pedagogické nakladatelství (1) Straky na vrbě (1) Sursum (1) Svojtka & Co. (2) Synergie (2) Tatran (3) TeMi CZ (1) Tribun EU (2) Triton (9) Trnka (1) Universum (1) van ASPEN (3) Větrné mlýny (4) Víkend (3) Volvox Globator (3) Vyšehrad (1) XYZ (35) Yoli (37) Zoner Press (2)