Cestopisné romány s dávkou dobrodružství

A stále s radostí pracujeme na Projektu Podpora (začínajících) českých autorů, která jak doufáme pomáhá čtenářům najít si mezi našimi spisovateli a spisovatelkami přesně ty, které pro ně píšou tu nejvhodnější tvorbu. :o) 

Spisovatelka Dana Šimková se nám sama ozvala  a nabídla nám do našeho projektu své dvě knihy nebo spíše dva dobrodružné romány. S věnováním nejen pro mě, ale dokonce i pro Wish! :o))) Obě jsme z toho nadšené, není divu, že se chlubíme! :o)) (W: Heč, já mám lepší! :D )

Anotace nás zaujaly, takže jsme neváhaly a nabídku přijaly a čtení si hezky rozdělily. Já se vrhnu na první knihu této autorky a Wish si užije její volné pokračování. Pro mě to má jedno velké plus, budu muset své drahé polovičce spoilerovat a ona za to bude ještě ráda! Víte, jak miluji spoilery a často jí o nich vyprávím, tak konečně nedostanu vynadáno, ale možná mi i poděkuje. ,o)) (W: No jo, to si zase vyslechnu nepodstatných věcí, než se dobereme k tomu, co potřebuju vědět...)

Věřím, že jste samozřejmě zvědaví, copak nám to vlastně do toho našeho Světa mezi řádky přišlo... Tak mrkejte, knihomilci. ,o)

Uvězněni - Dana Šimková 
Skupina českých novinářů se vydává na horskou chatu ve Švýcarských Alpách, aby zde oslavila silvestra. Oslavu však znemožní lavina, která hrozí, že chatu každým okamžikem zavalí. Jedinou možnou záchranu jim nabízí jeskyně Naděje, která v sobě ukrývá převýšení 700 metrů a šestnáct propastí, mezi nimiž je jedna z nejnebezpečnějších v celé oblasti - Dračí chřtán. I přes to všechno se vydávají na cestu vstříc téměř jisté smrti. V jejich stopách už jdou záchranáři. Podaří se jim dostat amatérské speleology ven živé?

Sledujte hrdinské činy i zbabělé jednání, prolézejte úzkými chodbami a zdolávejte nebezpečné propasti, zažijte pocit beznaděje a sílu opravdového přátelství!


Nakladatelství: Jiří Šandlera
Rok vydání: 2014
Žánr: Dobrodružné, Literatura česká
Počet stran: 200Útěk do Mombasy - Dana Šimková
Útěk do Mombasy volně navazuje na autorčinu úspěšnou prvotinu Uvězněni.

Uplynulo už pět měsíců od záchranné akce v jeskyni Naděje a přece stále zůstává v srdcích mnoha záchranářů bolest a smutek. Aby se vyrovnali se smrtí svého kolegy, vydávají se k uctění jeho památky do Afriky s úmyslem vystoupit na Kilimandžáro. Cesta bude náročná nejen po fyzické stránce, ale vyžádá si od každého z nich skutečný důkaz přátelství a lidství.

Během ní se podíváte na vrchol nejvyšší hory v Africe. Vydáte se na safari do Tanzánie. Seznámíte se s místem, kde můžete během jednoho dne spatřit legendární „velkou pětku“. Pokoříte sopku s nejchladnější lávou na světě. Poznáte, jak se žije dnešním Masajům v centru cestovního ruchu. 

Vezměte si teplé oblečení, na vrcholu Kilimandžára sněží. Nezapomeňte foťáky, procestujete šest národních parků a osm sopek, z nichž na tři vystoupíte. 

Hrdinové knihy se však nebudou pouze kochat přírodními krásami. Na vlastní kůži zažijí teroristický útok i problémy uprchlíků.

Jste připraveni? Zkouška odvahy a vytrvalosti právě začíná. A myslete na slova masajského stařešiny: „Afrika je nebezpečná pro každého, kdo sem přijede. Je lepší, když je víc lidí pohromadě, než když se v ní člověk ocitne sám. Když se rozdělíte, přijde smrt…“


Nakladatelství: Jiří Šandera
Rok vydání: 2016
Žánr: Dobrodružné, Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Počet stran: 276


A do kterépak byste šli vy? Nebo byste brali rovnou obě? :o)Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.