Knihy z booktuberské ruky

Booktuber Ondra z  Knižního Špajzu nedávno prodával své knihy za přijatelnou cenu, tak jsem neodolala a dvě, o které jsem měla dlouho zájem, jsem si pořídila. 

Komunikace trošku vázla, ale knihy přišly v naprostém pořádku. Je vidět, že si je opravdu opečovával a teď přišla s péčí řada na mě. V jedné knize byla záložka. Ondra mi ji dal jako milý bonus. Já mám ze záložky radost i jako knižní barbar. Z knihy už se rozhodně nehne. Zůstane v ní už napořád, protože takhle jsem knihu dostala a tak k ní i patří! :o)

O jaká díla vlastně jde? 


Neodolala a zakoupila jsem si dystopický román Adaptace od slovenské autorky Miroslavy Varáčkové. Dílo je velmi dobře hodnoceno a komentáře mě ještě více povzbudily. Nemohla jsem odolat. :o) Není divu, že jsem ji přečetla (čti: zhltla) během dvou dnů a neskutečně si to užila.

Recenze: Adaptace (M. Varáčková)
Anotace: 
Zoya měla všechno – domov, přátele, rodinu… A pak lidstvo zdecimovaly války. Teď nemá nic. Přišla i o svůj domov. Ale přizpůsobila se. Vpřed ji pohání jen naděje, že ji vzácná mapa dovede do posledního útočiště na Zemi. Lidé zkoušení válkou a nemocemi se také přizpůsobili novému světu a bojují o každou minutu života. Osamělá dívka putující neznámou krajinou je pro ně snadnou kořistí. Když Zoje pomůže neznámý Šimon, poruší tím křehkou rovnováhu poválečného společenství a musí za to zaplatit životem. A tak se Zoye vydává na cestu zničenou krajinou s nadějí, že ji mapa po jejím mrtvém kamarádovi skutečně dovede před brány města, kde ještě vládne lidskost. Tedy měla by… Dystopická verze budoucnosti v nejnovějším románu Miroslavy Varáčkové Adaptace má až nebezpečně blízko k realitě, která může zabušit na dveře už zítra.

Nakladatelství: Slovart
Rok vydání: 2016
Vydání originálu: 2015
Žánr: Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Počet stran: 264


 


Na knihu Kukuřičný město: Zápisky z konce světa od autora Andrewa Smitha jsem si brousila zoubky už dávno. Anotace je prostě přímo pro mě, takže jsem moc moc zvědavá! :o))Anotace: 
Sex, skejty, cigára a kudlanky. Výstřední, originálně absurdní příběh o dospívání a konci světa. Šestnáctiletý Austin je posedlý zaznamenáváním událostí. Ve svých svérázných zápiscích vypráví, jak on a jeho nejlepší přítel Robby způsobili konec lidstva, když v malém americkém městečku omylem probudili nezastavitelnou armádu. Armádu obřích kudlanek, které zajímají jen dvě věci: jídlo a sex. Jenže kromě tohohle politováníhodného faux pas trápí Austina horší problém. Je zamilovaný do své přítelkyně Shann, ale možná taky do svého kamaráda Robbyho. Hormony blázní a ničemu nepomáhá, když se ukáže, že nakonec bude na Austinovi, aby zachránil svět. Jaké to je, když je vám šestnáct, honí vás geneticky upravení hmyzáci a přitom milujete dva lidi? To jsou dějiny. To je pravda. Přichází konec světa a nikdo o tom nemá ani tušení. Chápete, ne?

Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2014
Žánr: Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Počet stran: 352


  


Jak jste si správně všimli, obě knihy jsou young adultky, což je trochu na škodu, ale jelikož do čtení půjdu s tím, že mi žánr pro děti a mládež prostě nedá vše, co očekávám, tak věřím, že zklamaná nebudu. Navíc jde o fantasy, tudíž jsem jako obvykle v sedmém nebi. Znáte to, já jsem přes to létání všude možně a realitu nechávám užívat si Wish. ,o)

Jak se vám knihy líbí? Co na ně říkáte? 
Už jste je četli? Já osobně se nemohu dočkat, až se do nich pustím! Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.