Dystopický román bez soucitu

Spolupráce s eshopem Megaknihy nás moc těší. :o) Pár měsíců zpátky byla Wish nadšená z recenzního výtisku od Megaknih (fb). A teď přišla řada na mě! :o)
Jaké dílo jsem si vybrala? Nejde o žádný obyčejný příběh, ale velmi krutý a emotivní. Jelikož jsem nedočkavá a na tuto knihu jsem se psychicky připravovala nějakou dobu, tak jsem se do jejího knižního světa hned vrhla. Recenzi mám už sepsanou a vzpamatovávám se...

Proč? Protože tato kniha nemá soucit...


Bez šance - Neil Shusterman


Proč jsem si vybrala Bez šance? Hodně jsem o něm slyšela. Bylo pro mě hot novinkou minulého roku a neskutečně mě zaujala knižní obálka. Hlavní myšlenka je prostě děsivá a já jsem chtěla poznat na vlastní kůži, jak moc hrůzný příběh čtenáře čeká. Jelikož jsem bázlivá, věděla jsem, že jestli se vyděsím nebo na mě kniha bude těžší, než jsem čekala, tak ji nedočtu, pokud si ji zakoupím. Jediná možnost, jak toto dílo prožít až do konce, bylo donutit se... recenzním výtiskem. Asi je to vůči mně nefér, když na sebe šiju takové boudy a nutím se, ale čtenář na sebe občas musí být tvrdý. Stojí to za to. ,o) 

Anotace: 
Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk. Více informací...Četli jste? Troufnete si na tohle dílo? Co na knihu říkáte? :o)Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.