Hodnotná a oduševnělá young adultka

V nakladatelství Jota teď vychází spousta zajímavých knih, na které si jistě všichni brousíte zoubky. Já jsem moc ráda, že naše spolupráce pokračuje i v tomto roce a vybrala jsem si knihu, která není úplnou novinkou k zrecenzování proto, že mě to k ní neustále táhlo. Netušila jsem proč, ale jelikož jsem ji právě dočetla, tak teď už přesně vím. 

Dílo, které se vám snažím představit se pro mě stalo skutečně knihou s velkým K v rámci žánru young adult. Nová srdcovka z nakladatelství Jota. Brzy budu publikovat recenzi, kterou mám již sepsanou a doufám, že vás nadchnu, protože tato kniha stojí za přečtení...Všechno, úplně všechno - Nicola Yoon


To knižní obálka mi přišla hodně neobvyklá. Říkala jsem si, že je to možná až moc přesrdíčkované. Měla jsem pocit, že příběh uvnitř té pevné vazby bude přeslazený. Je pravda, že ta obálka je pro mě stále neobvyklá, ale už v ní vidím víc a ačkoliv obsah nevystihuje ani z daleka, ale ten název, drazí meziřádkaři, ten název je všeříkající a silný.
Anotace: 
Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. 
Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace.

Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Karla.
Ale pak se jednoho dne u sousedního domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly.
Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. 
A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa.
Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného).
Práva na překlad byla ještě před vydáním knihy prodána do patnácti zemí.

Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2015
Žánr: Literatura světová, Dívčí romány, Young adult
Počet stran: 296
Vazba: pevná s přebalemZnáte tento román?

Co myslíte, stojí za to ho poznat? ,o)

Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.