sobota 11. března 2017

Hledáme redaktory a recenzenty pro projekt Podporujeme české autory!
K našemu údivu i k údivu ostatních zájem o náš projekt Podporujeme české autory neupadá, ale naopak stále roste. A jelikož nadále dostáváme e-maily s žádostmi o zrecenzování a podporu, rozhodly jsme se projekt rozšířit. Už dřív jsme od vás dostávaly nabídky na spolupráci. ale v té době jsme ho teprve rozjížděly a netušily, jak to všechno bude dál. 

Teď jsme zas o něco moudřejší a sečtělejší a určily jsme si nový směr. A v případě, že nám toužíte ještě pomoci, věříme, že vás touhle výzvou potěšíme. :o)


Hledáme: Recenzent(k)y a redaktor(k)yChcete recenzovat české knihy? Psát o nich články? Dělat rozhovory s jejich autory? Uveřejňovat s jejich souhlasem úryvky apod? Právě váš hledáme!

  • Není potřeba mít blog (každý nějak musíme začít), pokud ho ale máte, musíte společně s ním stíhat i to, co si naberete na projektu. Množství je samozřejmě na vás. ,o)
  • Potřebujeme schopné pisálky, kteří ovládají český pravopis a psaní je baví. 
  • Základní znalosti psaní recenzí (vyžadujeme subjektivní i objektivní názor na dílo).
  • Komunikativnost a spolehlivost (dodržování termínů, dostupnost).
  • Čím více žánrů čtete, tím lépe. Je nutné být ohledně knižního výběru flexibilní.


Co za to? 

  • Samozřejmě recenzní výtisky (nejen české knihy od samotných českých autorů, ale také z nakladatelství, které podporují české autory a se kterými již spolupracujeme), které si budete moci zanechat nebo je prostřednictvím projektu poslat dalším recenzentům.  
  • Reklama pro vás; popř. i váš blog.
  • A v neposlední řadě dobrý pocit z pomoci českým autorům. 


Půjde o tištěné recenzní výtisky i e-knihy
V případě e-knih doufáme, že plně chápete, že si elektronickou knihu musíte nechat sami pro sebe. Další šíření by bylo protizákonné. Dbáme na to, že nám autoři důvěřují ze správného důvodu - protože skutečně mohou. Takový prohřešek by nezůstal bez následků. Proto očekáváme, že v takových věcech vám budeme moci důvěřovat.Pokud se k nám do týmu chcete přidat, vyplňte formulář.  
✴ ✴ ✴Ovládáte grafickou úpravu blogu? I vy nám můžete pomoci! 


Určitě jste si všimli, že naše ilustrace jsou ryze amatérské, takže pokud umíte s jakýmkoliv grafickým programem a chtěli byste nám pomoci digitálními ilustracemi pro projekt, byly bychom moc rády.

Stejně tak jsme na tom i se vzhledem blogové stránky. Jestli se najde (ne)bloger, který by nám vzhled upravil a vylepšil, rozhodně je to také velká pomoc autorům, protože náš projekt je především pro ně a jejich čtenáře. Za to bychom vám byly také moc vděčné. 


Jaké plány máme do budoucna? 

Rády bychom v budoucnu získaly nějaké sponzory, díky kterým bychom vytvořily webový portál Podporujeme české autory, který už by byl na profesionálnější úrovni.
Štítky

Academia (7) Advent-Orion (1) Agave (1) Akcent Třebíč (1) Albatros (22) Alfedus s. r. o. (1) Alpress (6) Apsida (1) Argo (16) Artur (1) Atlantis (1) B4U Publishing (1) Baronet (82) BBart (40) Belami (2) Beletris (1) Beta Dobrovský (6) Bez vydavatele (1) Blok (1) Brána (3) Brokilon (32) cizojazyčné (12) Columbus (5) CooBoo (40) CPress (3) CZ books (2) Čas (2) Československý spisovatel (6) Daranus (1) Dauphin (1) Dilia (1) Dokořán (3) Domino (39) Dybbuk (2) Egmont (16) ELA (1) Epocha (24) Eroika (4) Fantom Print (5) Férie (1) Finidr s. r. o. (1) Fortuna Libri (27) Fragment (38) Galatea (2) Grada (6) Harlequin (1) Hejkal (3) Herrmann & synové (1) Host (20) Ikar (51) Jiří Šandera (2) Jota (67) Junior (1) Karmelitánské nakladatelství (1) Klika (10) Klub Juliuse Verna (2) Kniha Zlín (8) Knižní klub (65) Krigl (1) Labyrint (2) Leda (9) Levné knihy (9) Lucka Bohemia (2) Mediaplex s.r.o. (1) Metafora (18) Mladá fronta (13) Moba (11) Motto (22) Nakladatelství Besední pořady (1) Nakladatelství Lidové noviny (NLN) (2) nakladatelství Mht (2) nakladatelství Věra Nosková (1) NAVA (3) Netopejr (4) Noxi (4) Odeon (25) Omega (9) One Woman Press (2) Paseka (8) Petrklíč (2) Pistorius & Olšanská (7) Plejáda (1) PM vydavatelství (1) Práce (3) Premiéra (1) Rebo (1) Rozmluvy (5) Slovart (25) Slovart - Brio (8) Smart Press (1) SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy (3) Státní pedagogické nakladatelství (1) Straky na vrbě (1) Sursum (1) Svojtka & Co. (2) Synergie (2) Tatran (3) TeMi CZ (1) Tribun EU (2) Triton (9) Trnka (1) Universum (1) van ASPEN (3) Větrné mlýny (4) Víkend (3) Volvox Globator (3) Vyšehrad (1) XYZ (35) Yoli (37) Zoner Press (2)