Sbírka povídek plná podivností...

Horká novinka! Nový recenzní výtisk od nakladatelství Jota nám přistál ve Světě mezi řádky! Máme radost, že v rámci projektu Sirotčinec slečny Peregrinové, vám mohu  představit sbírku povídek, která si mě už od prvního příběhu získala. Kniha vychází 19. 4. a já věřím, že spousta z vás jí nemůže dočkat. :o)

Pokud vám náhodou unikl náš projekt pro nakladatelství Jota: Sirotčinec slečny Peregrinové, tak tentokrát doporučuji ho sledovat, protože pro vás budeme mít překvapení! :o)Povídky podivných - Ransom Riggs
Proč jsem si dílo vybrala? Ransom Riggs je autor, který se svými knihami vyvíjí a roste a to teď vidím v této sbírce, která mě až neskutečně překvapila. Nečekala jsem, že si mě tolik získá už po první povídce, protože Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti byl sice úžasný, ale ne přímo pro mě. Naopak tohle dílo... tak před tím, zdá se, smeknu, pokud povídky budou i nadále tak skvělé! Ano, mám rozečteno a užívám si tu nápaditost a fantazii! :o) 

Anotace: 
Také vás vždy zajímalo, kde se vzaly podivné děti ze Sirotčince slečny Peregrinové?
Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně.
Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.
Ransom Riggs se s vámi – díky pečlivé editorské práci jednoho z podivných, Millarda Nullingse – podělí o některá tajemství z dějin podivných. Ti, kdo četli napínavé příběhy o slečně Peregrinové a jejích chráněncích, si tuto laskavou knížku jistě nenechají ujít.


Zdroj: Jota.cz


Informace naleznete také na webové stránce Sirotčinec slečny Peregrinové nebo na Fb stránce Sirotčinec slečny Peregrinové

Jak na vás trilogie Ransoma Riggse zapůsobila?

Kdo si sbírku plnou podivností koupí nebo se ji pokusí vyhrát? ,o)


Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.