Recenze: PRAVDA O HOVÍNKU (Andy Seed)

Zvířata tak, jak je neznáte! Za recenzní výtisk děkuji Knihy Dobrovský
Knihy Dobrovský na FB

Chci zakoupit tento titul!U Knihy Dobrovský pod značkou Drobek vyšel titul pro mladší i starší čtenáře. Název je opravdu úsměvný, ale také mluví k věci a to přímo k hovínku, chcete-li. Nebojte se, kniha vůbec není o bobku, ale naopak stojí za to! Obsahuje mnohem víc než byste čekali! 


 


Co by to bylo za publikaci bez obsahu, že? Samozřejmě, že Pravda o hovínku obsah má a jaký! Jen tak namátkou vám některá témata zobrazím: 
 • Kadí medvěd v lese?
 • Dinosauří kakanec
 • Zábava se stopami
 • Nebezpečná zvířata ke stopování: lvi
 • Kdo kde žije
 • Tvorové z nor
 • Čí je to domov?
 • Ožvýkáno
 • Hledání lebek
 • Peří napoví
 

Jak vidíte, tak ačkoliv má titul název Pravda o hovínkách, tak se titul nevěnuje pouze tématu exkrementů. Ano, dovíte se toho o nich spousty informací a zajímavostí, ale to se dozvíte i o zvířatech, která je vytvořila. A tak si zahrajete na stopaře a naučíte se o stopách. Podíváte se na to, kde jaké zvíře žije a získáte o nich mnoho znalostí. Také se naučíte správné stopovat a zjistíte, jak naložit s ožvýkaným listím a co vám o daném zvířeti řekne. I z různých zbytků můžete objevit, kdo se vám připletl do cesty. Ačkoliv to vyznívá morbidně, tak se zaměříte i na lebky zvířat. Kolik toho o nich vypoví? A co teprve různé vývržky a chuchvalce nebo peří...

 

Je toho opravdu spousty, čeho se titul dotýká. Díky tomu, že je tak obsáhlý, předá hodně informací nejen vašim dětem, ale věřím, že i vám. Některé poznatky věřím, že ani netušíte, jelikož tohle nejsou témata, o kterých by se běžně hovořilo, pokud nejste zoologové.

 

Nejen text, ale i ilustrace jsou v tomto případě samozřejmě podstatné. O dokreslení celé publikace se postarala talentovaná Claire Almon, která nejenže na papír ztvárnila exkrementy všech tvarů, velikostí i barev, ale také rozličné množství fluory a fauny. Kniha je krásně barevná a působí opravdu velkolepě. Vůbec nemáte pocit, že byste se jí neměli dotýkat, protože všude vidíte nějaký ten trus, takhle vskutku nepůsobí, nemusíte mít obavy.

 

Dle mého se jedná o opravdu jedinečný titul, který vám ukáže zvířata ze všech stran tak, jak to běžná encyklopedie nesvede. Jste-li kreativní a máte zájem o nové poznatky, pak není nad čím dumat! Na šedesáti čtyřech stranách se před vámi otevírá netušené bohatství a svět zvířat z nové perspektivy. My si to ujít nenechali, teď už je to jen na vás!

 

Co na publikaci Pravda o hovínku říká Chensie? Já titul doporučuji všemi deseti. Takový náhled na přírodu se mi ještě nedostal. Bylo to tak sofistikované, neobvyklé a neskutečně zajímavé, i když tedy ty bobečky... kdo by to byl řekl, kolik skrývají informací? Se synem předškolního věku jsme se u čtení nasmáli a poučili. Zábava, jak má být a ještě jsme se dozvěděli mnoho nového a podnětného. Já takové knihy zbožňuju, protože díky nim můj syn získává potřebný rozhled a nasává informace, které ho povzbuzují zajímat se dál. To je pro mě velmi cenné. Navíc... oba jsme milovníky dinosaurů a když jsme se dostali na kapitolu, která je věnována právě jim, skoro jsme omdleli radostí! Máme opravdu množství encyklopedií a knih o vyhynulých veleještěrech, ale tohle byla první zmínka o bobcích, kterou jsme kdy četli! Další střípek mozaiky těchto nádherných tvorů, který by nám jinak unikl.

 

Anotace: 
Staň se detektivem v divoké přírodě!
S pomocí tohoto fascinujícího a zábavného průvodce se naučíte vypátrat a určit zvířata podle stop, které nechávají za sebou – od páchnoucích bobků až po chomáčky pírek. Překvapí vás (a možná i trochu pobouří!), kolik se toho můžete o divokých zvířatech tímto způsobem naučit. Ať už jste nadšenci, kteří se raději učí v pohodlí vlastního domova, anebo zapálení zálesáci, jedno je jisté: nad tímto ilustrovaným souhrnem hovínek, bobků a stop se rozhodně nevyplatí ohrnovat nos!

Nakladatelství: Knihy Dobrovský
Rok vydání: 2019
Žánr: Příroda, Zvířata, Pro děti a mládež
Počet stran: 64
Vazba: pevná

2 komentáře:

 1. Knížku mám také :-). Je vtipná a zajímavá. Recenzi jsem si přečetla s chutí, jen jsem narazila na celkem dost chyb, jako kdyby byla psaná ve spěchu🙈.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za upozornění. Ano, pár překlepů jsem objevila. Ve spěchu už pár let dělám všechno, bohužel se to odráží v textech. Budu to muset po sobě pročítat, když
   nebudu v polospánku, jinak to nevidím. :))

   Vymazat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.