Recenze: ZAJATEC NOCI (J. R. Ward)

Žhavé novely ze světa Bratrstva černé dýky! 

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet.

Chci zakoupit tento titul.


J. R. Ward a její populární série Bratrstvo černé dýky jsou v České republice poměrně známý pojem. Americká spisovatelka mimo jiné má na triku také sérii Padlý andělé či Králové Bourbonu. Nakladatelství Baronet dokonce vydalo i první díl Posedlost, který se týká série z hasičského prostředí. Ale nyní bych vám ráda představila knihu, která obsahuje dvě novely, spadající právě do oblíbeného Bratrstva černé dýky. Styl psaní je vám jistě dobře známý, pokud jste fanoušci. A pokud nemáte sérii načtenou, tak to vám bohužel novely zřejmě moc nepředají, jelikož ačkoliv novela Zajatec noci nenavazuje na sérii a pouze se odehrává v bravurně vytvořené realitě s fantasy podtextem upířího světa, tak naopak Kde tě najde zima se přímo týká dějové linie celé série. Styl psaní je tedy stále stejný, šikovný, bravurný, plný atmosféry a emocí. Nadchne nenáročné, ale i náročnější čtenáře a skvěle vás provede dramatickým dějem. 

Obě novely mají tytéž prvky, na které jsme zvyklé u Bratrstva. Skrývají utrpení, drama, spletitost, psychologii, lásku a romantiku, samozřejmě erotiku a v neposlední řadě skvělý zážitek s dojemným koncem. 

Zajatec noci se týká Durana, muže, který je vězněný prevítem, který se učil od toho nejlepšího/nejhoršího. Vyšel z tábora Bloodlettera a založil si živnost, která mu vynáší a rovněž všechny děsí. Jeho strážci nemají hlasivky a poslouchají na slovo. Týrání a mučení mu není cizí a do takového žaláře se Duran jednoho dne probudil. Den před tím byl pro něj silný a náhle čelí skutečnosti, která je horší než peklo. 

K tomu všemu se připlete Ahmare. Odvážná žena se musí postavit svým morálním zásadám. Zabíjet, činit zlo a to, aby zachránila svého bratra, který se zapletl se špatnými lidmi. Tahle zkušenost pro ni bude velmi cenná a psychicky náročná. Zažije si svoje a spolu s Duranem budou bojovat o život...

Autorka cílí také na aktuální otázku a ztvárňuje ji pěkně surově. Jelikož to téma mi není příjemné, zasáhlo mě, avšak neprozradím vám, oč šlo. Má to správný spád a novela, čítající cca 200 stran, vás snadno pohltí a zavede do světa Bratrstva černé dýky, ačkoliv se s nimi nesetkáte. Zmínky se však na závěr dočkáte. 

Pokud jste ještě nečetli titul, týkající se Treze, tak pozor, dále se objevují spoilery! 

Kde tě najde zima je dojemný příběh o Trezovi. Ten přišel o svou shellan a truchlí. Jde to s ním z kopce a všichni o něj mají starost. Na scénu přichází Therese, která je až nápadně podobná jeho milované. Co se za tím skrývá? Děj se odehrává těsně před Vánoci. Bude se konat vánoční zázrak? Setkáváte se nejen s Trezem, ale i iAmem, Xhex, Rhagem, Mary a Bitty a samozřejmě nesmí chybět věhlasný Lassiter. Zkrátka v krátké, cca 25 stran dlouhé povídce, se setkáte s vašimi oblíbenci, zažijete osudové drama s romantikou a nadějí... Opravdu krásné čtení, které vám jako fanouškům rozhodně nesmí uniknout, pokud jste fanoušci a máte sérii načtenou. 

Jestli titul plný dvou čtivých a svérazných novel doporučuji? Všema deseti! J. R. Ward dokazuje, že svůj svět má promyšlený do detailu a žádný osud jí není cizí. Užijte si příběhy, které mě osobně opět zavedli do Caldwallu a rozzářily mi fantazii. 


Anotace

Obsahuje příběhy Zajatec noci a Kde tě najde zima

V pořadí jako 16,5 a 17,5.


Zajatec noci

Poté, co Ahmare unesou bratra, neexistuje nic, co by neudělala, aby ho získala zpět živého a zdravého. Není však připravena na to, kam až bude muset zajít kvůli jeho záchraně. Spolu s nebezpečným, ale podmanivým vězněm se vydá na výpravu do jiného světa.

Duran, zrazený otcem, desítky let vězněný v podzemním žaláři, zůstal naživu jen proto, že prahne po pomstě. Čeká na možnost útěku a zažije šok v podobě nepravděpodobné a dočasné svobody v podobě odhodlané mladé upírky.

Dvojice bojuje proti smrtícím silám, čelí nepředvídatelným nebezpečím a závodí s časem, aby zachránila bratra Ahmare. Čas se krátí, nepředstavitelná hrozba narůstá a k vítězství jim možná nepostačí ani opravdová láska.


Kde tě najde zima

Poté, co Trez tragicky ztratil svou milovanou (Prokletý milenec, Bratrstvo černé dýky 13), zdá se, že jeho osudem už bude jen utrpení. Když se ale setká se záhadnou ženou, nabude přesvědčení, že jeho životní láska se převtělila. Má pravdu? Nebo jde o katastrofální blud, dílo žalu?

Therese přišla do Caldwellu, aby unikla roztržce se svou rodinou. Zjištění, že je adoptovaná, otřese základy její identity a je odhodlaná poradit si na vlastní pěst. Přitažlivost k Trezovi není tím, co hledá, jenže sexy Temný je prostě neodolatelný.

Nabídl osud truchlícímu vdovci druhou šanci… nebo je Trez tak zaslepený minulostí, že nevidí přítomnost, jaká skutečně je? V této smyslné, poutavé knize naplněné tématy vykoupení a sebeobjevování se dvě ztracené duše najdou na křižovatce, kde je srdce jediným kompasem, kterému se dá věřit… ale možná to bude vyžadovat odvahu, jakou ani jedna z nich nemá.


Nakladtelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Žánr: Paranormal romance

Ze série: Btratrstvo černé dýky 16,5 a 17,5

Počet stran: 488

Vazba: pevná s přebalem

Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.