Přírůstky a moje neveselá zkušenost s buxem

Váhala jsem. S balením a se zasíláním ušmudlaných a oťukaných knížek, zvláště pokud jde o knížky v akcích a výprodeji, mám u buxu už svou zkušenost. Navíc knížek jsem teď kupovala dost a už jsem utrácet nechtěla, jenže pak jsem zjistila, že jako jediný e-shop nabízí Mrazivé ticho od Wulfa Dorna za necelých osmdesát korun! A to rozhodlo. Už dlouho jsem si tuhle jeho knížku chtěla pořídit. Aby se vyplatilo poštovné, přihodila jsem ještě pár kousků pro sebe i rodinu a pak už se těšila i obávala zároveň.... 

Další dvě knížky, které jsem si objednala nejsou na čtení jako spíš na prohlížení. Pokud máte rádi různé druhy výtvarného umění, možná vás některá z nich zaujme. Já na ně měla zálusk už nějakou dobu.


Erik je útlá knížečka od australského výtvarníka a spisovatele Shauna Tana, jehož práce se mi moc zalíbily. Ve vlastnoručně ilustrovaných knihách kombinuje různá společenská, politická i historická témata se surrealistickým, snovým viděním světa. Erika můžete najít také v povídkové knížce Příběhy z konce předměstí.

Anotace:
Zahraniční student Erik není jen tak obyčejný kluk. Erik je maličký, zabydlel se ve spíži a místo zoologické zahrady nebo výletů do města ho zajímají ty nejobyčejnější předměty, které najde na zemi. Ptá se na věci, které všichni ostatní považují za samozřejmé, ale ve skutečnosti na ně neznají odpovědi. A když Erik jednoho dne od svých hostitelů odejde, nechá jim ve spíži krásné překvapení jako poděkování. Jednotlivé ilustrace jsou doplněny krátkými texty.

 http://www.shauntan.net/images/books/little-eric-outings,-s.jpg


Druhým přírůstkem je Dracula, kterého převyprávěl a zachytil argentinský výtvarník Luis Scafati. S jeho ilustracemi se můžete setkat také u Proměny od France Kafky či u Černého kocoura od Edgara Allana Poa. 

Anotace:
Autor zachycuje skrytý mýtus příběhu černí své tuše a jeho originální temné ilustrace výjevů z příběhu čtenáře zavedou ještě hlouběji do stinných chodeb transylvánského hradu, za jehož branou se odehrává nejkrvavější příběh 18. století.
Tak to byla ta příjemnější část. Jak jsem si jistě všimli, Mrazivé ticho chybí. Stalo se mi poprvé, aby knížka, která je uvedená na faktuře a započíná do celkové částky, v balíku chyběla. Ale stalo se. Nepotěší to, ale jsme jenom lidi a stát se to jednoduše může. E-shop to jistě vyřeší dodatečným zasláním. Nebo ne?

Na stránkách buxu jsem vyplnila formulář s reklamací, kde jsem vysvětlila, co se stalo. Nečekala jsem, že odpověď přijde tak rychle. Přišla. Hurá, nejspíš se to vyřeší ještě dneska a na začátku týdne budu mít knížku doma. Naivní myšlenka. Paní, která reagovala na moji zprávu, mi vysvětlila, že se změnou majitele společnosti musí postupovat následovně. Nejdřív jsem musela podepsat přiložené čestné prohlášení o tom, že jsem daný titul neobdržela. Dobře, fajn. Někdo to může brát jako byrokracii, ale pokud na to potřebují papír... Dále jsem měla připojit číslo účtu, na který mi zašlou naúčtovanou částku za knížku. Cože? Já ale nechci peníze, já chci tu knížku! Poslední její věta mě dorazila. Pokud mám prý o daný titul stále zájem, mám uskutečnit novou objednávku. Cože?! To si ze mě dělají srandu??

Takže si to shrňme. Objednáte si knížky. Někdo udělá chybu a něco z objednávky vám nezašle, přestože vám to naúčtuje. Chyba je na straně e-shopu, ale ten do vás maximálně investuje bankovní poplatek při zpětném zaslání zaplacené částky, ale knížky se nedočkáte. Pokud o ni tak moc stojíte, musíte si znovu zaplatit poštovné! To jako vážně?! Takhle se jedná se zákazníkem? Nakonec za jejich chybu platíte vy? Taky vám to přijde tak směšné?

Někdo by to možná zaplatil, přece jen pořád ta knížka bude levnější než kdekoliv jinde. Ale já to z principu neudělám. Tohle podle mě není férové jednání. K čemu mi to je, že se mi paní xkrát omluví za komplikace?? Kvůli nezaslané knížce bych s buxem neskončila, ale tenhle způsob řešení problému pro mě byl poslední kapka. Vím, že zákaznický servis za tohle nemůže. Plní příkazy. Vy byste ale měli vědět, jakou filozofii společnost zastává a co očekávat v případě komplikací. 

Jakou zkušenost máte s buxem vy? Podělte se o ni v komentářích. Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.