Recenze: ZÁCHRANÁŘSKÉ POHÁDKY (Zuzana Pospíšilová)

Pohádky, které děti poučí i pobaví!


Hasiči, policisté a lékaři rychlé záchranné služby nám v nouzi pomáhají a mnohdy nám mohou zachránit i život, a proto je velmi důležité vědět, jak jejich pomoc správně přivolat. (Str. 7)


Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Grada - Bambook
Chci zakoupit tento titul!Rodiče, zbystřete. Pokud máte doma malé požárníky či milovníky záchranných složek, pak jsou Záchranářské pohádky nezbytné pro vaše dítě i jeho knihovničku. Věřte mi, můj malý milovník hasičských aut a obdivovatel tohoto poslání a povolání, knihu ocenil nade vše. Kniha pro čtenáře základní školy, obsahuje nejen zábavné příběhy, ale také kýžené informace! Prostřednictvím Záchranářských pohádek se dozví mnoho užitečného a pochopí, jak jsou pro nás záchranné služby podstatné. Navíc díky té pohádkové složce to na ně nebude působit až tak surově a realisticky, aby z toho měli nějaké nepříjemné pocity. 


Už od začátku vás v textu i ilustracích provází podstatná telefonní čísla, která si děti díky tomuto čtení mohou snáze zapamatovat. Ilustrátorka Zdeňka Študlarová se svého údělu ujala zodpovědně a ukázala nejen to důležité, ale také to veselé a zajímavé. A tak se skrze její krásné kresby děti dostanou do světa, který je pro ně fascinující...


Spisovatelka Zuzana Pospíšilová se soustředila nejen na zajímavosti, ale také hodnotné prvky. Čtení vyvolá v dětech nejen kýžený respekt a důvěru, ale také jim ukáže v rámci pohádkové knihy, s čím vším se policisté, hasiči i záchranáři potýkají a jak jim mohou pomoci. Proč je důležité znát ta správná čísla a jak se zachovat, když se něco takového začne dít. 

Pohádek s poučením si váží každý rodič a proto je dětem kupujeme ve větším množství. Záchranářské pohádky patří mezi ty podstatné, které by v knihovničce žádného malého čtenáře chybět neměly!

 

Ačkoliv můj syn Mikey ve svých brzy pěti letech není cílovým čtenářem, pohádky týkající se především hasičů doslova hltal. Velmi se mu líbily obrázky a onen fantasy prvek, kterým byly nadpřirozené bytosti, na které ve svém věku samozřejmě ještě věří. Hned pro něj příběh dodal realitě nový rozměr a ptal se na různé věci, které v knize buď byly vysvětlené nebo jsem mu je dopověděla sama. Není nad to, když zvídavému dítku pořídíte tu správnou duševní potravu! Věřím, že za pár let si knihu stejně tak oblíbí i Mikeyho mladší bráška. 

 

Spisovatelka Zuzana Pospíšilová má na svém kontě opravdu množství pohádek pro děti a podle všeho velmi různorodé a zajímavé náměty. Jelikož jsem měla možnost si od ní tři knihy přečíst, tak mohu říct, že ke každému příběhu přistupuje o trochu jinak a dodává mu tím jistou osobitost. Oceňuji, že se dokáže do dětského světa vžít a skutečně pobavit a někdy i opravdu obohatit děti poučením, jež v jejích knihách naleznou. 


Anotace: 
Dvacet vtipných pohádkových příběhů má jednoznačné hrdiny – hasiče, lékaře a policisty. Kromě nich se ale můžete těšit také na víly, vodníky, skřítky, princezny a další obvyklé pohádkové postavy. Všichni dohromady se postarají o to, aby při všemožných nehodách, lumpárnách a vylomeninách vždy všechno dobře dopadlo.
Až si Záchranářské pohádky přečtete, jistě si už jednou provždy budete pamatovat telefonní čísla 150, 155, 158 a 112. Víte, komu patří? Jestli ne, tak se rychle pusťte do čtení.

Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2016
Žánr: Pro děti a mládež
Počet stran: 112
Vazba: pevná


Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.