SOUTĚŽ S KNIHCENTREM!

Mám pro vás hot knižní tip a soutěž, 

kterou sponzoruje KNIHCENTRUM.CZ!


U nakladatelství Jota vyšla poutavá a emotivní novinka s názvem CHLAPEC, KTERÝ NÁSLEDOVAL SVÉHO OTCE DO OSVĚTIMI. Příběh podle skutečných deníkových záznamů o otci a synovi, kteří společně přežili válečná léta v koncentračních táborech, aniž by se je kdy někomu podařilo rozdělit. 

Gustav Kleinmann, vídeňský židovský čalouník, je v roce 1939 zatčen nacisty a spolu se svým dospívajícím synem Fritzem odvlečen do německého Buchenwaldu. Tam se začíná jejich nepředstavitelný příběh plný násilí, hladu a nucených prací, v rámci nichž budovali koncentrační tábor, své vlastní vězení. Když Gustava zařadili do transportu do Osvětimi, což se tehdy rovnalo rozsudku smrti, odmítl ho Fritz opustit. V časech hrůz, jichž se stali svědky, i utrpení, jež prožili, je naživu držela jediná jistota: láska mezi otcem a synem.

Kniha vychází z Gustavova tajně vedeného deníku a je podložena důkladným archivním výzkumem. Poprvé vypráví jejich příběh – příběh o odvaze a přežití, v dějinách holokaustu bezprecedentní.

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi je připomínkou jak té nejlepší, tak té nejhorší stránky lidství, síly rodinného pouta i nezdolnosti lidského ducha.


Pokud se vám výtisk nepodaří vyhrát, můžete jej zakoupit u Knihcentrum.cz, kde je k přečtení také ukázka z knihy.   • Sdílej tento příspěvek na FB Svět Mezi Řádky
  • Do komentáře označ čtenáře/čtenářku, se kterým by sis tuto knihu chtěl/a přečíst. 


Podmínky soutěže: 
  • Soutěž trvá od 7. 9. 2019 do 15. 9. 2019.
  • Soutěže se mohou účastnit čtenáři s doručovací adresou v ČR. 
  • Soutěž sponzoruje Knihcentrum.cz, které také výhru zasílá. 
  • Losování proběhne prostřednictvím online generátoru náhodných čísel. 
  • Pokud se výherce o svou výhru do 72 hodin od vyhlášení výsledků nepřihlásí, losování proběhne znovu. Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.