Recenze: PODEZŘELÝ ( Paulina Świst)

Žhavá a napínavá romance v ústřední roli s drsným vojákem! 
Za recenzní výtisk děkuji Knihy Dobrovský

Chci zakoupit tento titul!Polská spisovatelka Paulina Świst v České republice debutovala v roce 2019 prvním dílem série Prokurátor, přičemž se román jmenuje stejně. Druhý díl s názvem Komisař volně navazuje a stejně tak i nejnovější román Podezřelý. Knihy vyšly u Naše nakladatelství - Knihy Dobrovský pod značkou Kontrast a velmi snadno si získaly české čtenářky. 


Styl psaní je volnější, čtivý a prostý, takže vás dokáže jako oddechové čtení snadno zaujmout. Kniha totiž nepostrádá onen spodní proud, který vás spolu s napětím naladí a v jeho vedení dílo přečtete velmi snadno a rychle. Autorka se rozhodla šikovně ztvárnit dva úhly pohledu, stejně tak je to i v předchozích dílech. Dějová linie se dělí na aktuální linku a návraty do minulosti, které má vážně smysl pro drama.

Jedná se o romanci pro ženy, takže vás nepřekvapí, že důraz je dán na milostnou zápletku, která je tedy pěkně vášnivá a horká s ohledem na hrdiny. Ti se potkávají záhy při vtipném nedorozumění, kdy se Daniel domnívá, že narazil na prostitutku a je překvapen, že se jedná o sestru Lucase. 

Charakter samotného Daniela Wyrwa je zobrazován nejen po celý děj, ale už hned na začátku v dramatické rvačce. Tenhle chlapík riskuje, jako by měl devět životů. Ničeho se nezalekne a do všeho jde po hlavě. Je vášnivý, drsný a neodolatelný. Jako milovník života se nevyhýbá sexu, násilí a drogám. 

Tenhle chlapík vážně nemá nejlepší pověst a tak je překvapením, že si začne se slušnou, ovšem vyzývavou a drzejší advokátní koncipientkou Maryskou, která se Daniela nechce vzdát... 

Ale možná by měla, protože s tímhle sexy drsňákem přichází jenom problémy, ale i vášeň a chtíč. Jelikož se kniha zaměřuje na erotiku, tak její podtext a vzrušení cítíte i ve chvílích, kdy se do intimností nezachází, ale atmosféra je vzrušivá a dokáže strhnout. 

Anotace vám toho řekne docela hodně, takže vás děj z velké části nepřekvapí, ale o to nejde. Podstatná je právě vzrušující cesta k cíli, který se může jevit jako nereálný. Zvládne to Maryska s Danielem? Pochlapí se Daniel a půjde do sebe, nebo dá přednost životu divokého a nezkrotného muže? 

Vzrušující a dramatické čtení, které je plné vášně a napětí bych doporučila nejen fanouškům série Prokurátor, ale všem, kteří chtějí zažít něco opravdu divokého a hot! Užijte si čtení, máte-li v oblibě romance, které vás dokážou odzbrojit  napětím, erotikou i drsnějším přístupem. 


V roce 2014 byl Daniel Wyrwa ještě vojákem u 6. výsadkářského praporu v Glivicích, zatímco Maria Zimnická slibnou advokátní koncipientkou. Daniel neměl – jemně řečeno – zrovna nejlepší pověst. O jeho problémech se zákonem a drogami, o násilnických sklonech a také o tom, že byl namočený do nelegálních akcí, věděli všichni, tedy kromě Marie. Ale láska si přece nevybírá… Marii se narodila holčička, Daniel skončil na odvykací léčbě a Maria se vdala za kamaráda z dětství a pak… Pak to všechno začalo být rychlé, tvrdé, děsivé, bravurní a překvapivé, zkrátka takové, že vás to úplně pohltí.
Fanoušci Pauliny Świst dostanou více, než čekali, zatímco její noví čtenáři si nepochybně záhy pořídí i její předchozí knihy! Tato spisovatelská hvězda září stále jasněji!

Nakladatelství: Naše nakladatelství - Kontrast
Rok vydání: 2020
Žánr: Literatura světová, Romány pro ženy
Ze série: Prokurátor 3. 
Počet stran: 272
Vazba: brožovaná s chlopněmi

Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.