Recenze: POZNEJ S NÁMI ČESKO (Iva Nováková)

Zábavné vzdělávání pro děti!
Nakladatelství Portál nevydává pouze nápadité publikace, nebo dokonce gamebooky jako v případě titulu Ten, kdo jiným jámu kopá, ale také didaktické sešity plné doplňovaček, luštění a dokreslovaček! Horkou novinkou  je právě poučný didaktický sešit Poznej s námi Česko, který vychází zřejmě stejně jako publikace Po stopách stoleté dámy, v rámci stoletého výročí vzniku Československé republiky.Tento sešit si zamilují, jak děti, tak dospělí. Pokud se učíte se svými dětmi nebo jim nakukujete přes rameno, budete nadšení množstvím kreativních rébusů, doplňovaček a úkolů, kterými si mohou projít. Škola hrou zobrazuje tématické dvou stránky, které jsou plné podnětný informací o České republice! Váš potomek už si jen tak nesplete státní symboly, jednotlivé kraje, apod. Dozví se mnoho zajímavostí o našem hlavním městě, státní hymně i historii České republiky spolu se zvyky a tradicemi. Publikace nabízí opravdu hodně vzdělávacích a podnětných informací, které jsou dětem předložené nenásilným a hravým způsobem.


Průvodcem, který vás provádí didaktickým sešitem a všemi úkoly, je příhodně Jirka Čech, který se svou rodinou velmi rád cestuje po České republice a poznává její krásy. Publikace je rozdělená na dvě části:

  • Poznej s námi Česko, kde se dozvíte o nejrůznějších námětech s tematikou České republiky. (Státní symboly, historie, zeměpis...)
  • Z našich výletů po České republice, která je o významných turistických oblastech naší země.

Autorka Iva Nováková si na vytvoření zábavných doplňovaček pro malé školáky dala záležet. Sama se zaměřuje na tvorbu dětí a je autorkou zábavných a didaktických doplňovaček, hádanek, omalovánek i vystřihovánek. U nakladatelství Portál si můžete zakoupit i její předchozí vzdělávací publikace, zaměřující se na školáčky prvního stupně Základních škol: 
  • Zábavný pravopis
  • Víš, co čteš?
  • Čtu a vím o čem
  • Počítej a lušti
  • Anglicko-české doplňovačky
  • První čtení s počítáním

Po publikaci doporučuji sáhnout čtenářům na  základní škole, kteří se zábavně vzdělají a dozví se o České republice mnoho informací, které využijí nejen ve škole, ale i standardně v životě. Nenáročné luštění může pobavit i dospělého, pokud si chce něco málo připomenout nebo si prostě zlepšit náladu tím, co vše zná a jak snadno mu luštění jde a titul jej baví.


Knižní obálka: 
Krásná, barevná a zobrazuje naprosto všechno podle mého. Skutečně naláká na první pohled!

Anotace:
Autorský pracovní sešit je tvořen tematickými dvoustránkami, na kterých se děti seznámí s Českou republikou – hlavním městem, jednotlivými kraji, jejich přírodou, historií, ale také se státními symboly, hymnou apod. Znalosti si děti procvičují formou zábavného luštění, dokreslování a doplňování.

Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2018
Žánr: vzdělávací literatura, pro děti a mládež, Rébusy
Počet stran: 64
Vazba: brožovaná


Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.