Chensie neodolala novým knihám!

Strašně těžce se mi píšou články o knihách, které jsem si koupila na vlastní triko. Jak mě nic nehoní a nic mě nenutí se s nimi ukazovat, tak mi to trvá hrozně dlouho a obvykle už i pak zapomenu, cože jsem si to vlastně pořídila. :D Naštěstí v tomhle je Wish ta svědomitější, takže vás zásobuje a ukazuje vám, čím si zacpává poslední volná místa v knihovničce. Já na tom nejsem o nic líp, budu potřebovat novou knihovničku. :D A to už mi bylo zakázáno koukat na eshopy, běhat po knihkupectví a brousit do Levných knih. Ale kdo chce, cestičku si vždycky najde, a tak i já občas najdu blýskavý diamant, který prostě musím mít! :o)Knižní inspirace pro všechny, kteří rádi čtou a syslí světy mezi řádky. :o))


Ztracená - Adama Neville


Musím se pochlubit. Od Wish jsem dostala dáreček jen tak pro nic za nic! Zahlídla tuhle knihu a prostě mi ji pořídila, ona je takové zlatíčko. :o) Moc dobře ví, které tituly mám vyhlídnuté a lákají mě a tak mi vždycky sem tam udělá neskutečnou radost. Taky byste chtěli svou Wishku, že ano? :o) Jedná se o postapokalyptický svět - takovým já neodolám. Možná to bude i lehce dystopické, uvidíme. Jakmile ji přečtu, rozhodně vám v recenzi dám vědět, jak na mě zapůsobila. :o)

Anotace: 
Je rok 2053 a kvůli změně klimatu jsou na Zemi miliardy bezdomovců a hladovějících – snadná kořist pro pandemie, které zaplavují celý svět. A jsou to žně pro násilné gangy a bandy pašeráků lidí, kteří živoří v rozpadajícím se světě, kde vládne "královna Smrt". Svět otce se změnil v peklo před dvěma lety. Jeho čtyřletá dcera se ztratila, když chvíli nedával pozor. Více informací...Nákupy v e-shopu: 
Tyto tři tituly, které vám teď představím, jsem si zakoupila za voucher z Martinus.cz a jsem moc ráda, že je mám doma...Infico - Petr HetešaOd nakladatelství Brokilon jsem ke zrecenzování dostala elektronickou verzi téhle naprosto úchvatné akční fantasy, která si mě získala svým originálním námětem, nápaditým sledem událostí a promyšlenou zápletkou. Jelikož se titul stal mou srdcovkou, nutně jsem ho musela mít doma v tištěné podobě. Tento autor si mě získává s každou další knihou. Zkuste jeho dobrodružství, tomu preciznímu masakru prostě neodoláte. Je to můj top autor mezi akčními fantasy a jeho kvality jsou očividné.

Infico není jen kniha, která je prošpikovaná střílečkami, hektolitry krve a ustřelenými končetinami. Petr Heteša není zbytečně brutální, nevyžívá se v tom (ani by se to do knihy nehodilo), ale naopak dokáže vhodně střídat mezi klidnějším a akčnějším dějem, takže v závěru čtenář není vyčerpaný, ale naopak se na odpočinkovější části, kde se pobaví, těší. Kniha je dynamická a napínavá od začátku až do konce, nemusíte mít obavu, že byste se snad někde uzívali nudou. Více v recenzi...


Černé lži - Alessandra TorreDalší kniha, kterou mám v elektronické podobě. Recenzovala jsem ji pro nakladatelství Mystery Press a natolik si mě tento psychologicko-erotický román získal, že jsem neodolala. Je to odpočinkovka, do které se zamilujete. Nečekejte psycholigický thriller, ale velmi povedený a neobvyklý román pro ženy s erotickými částmi, které rozhodně neodradí.

Pohlcující ČERNÉ LŽI si mě získaly už svou anotací. Kniha přesně pro mě, říkala jsem si a doufala, že se nemýlím. A nezmýlila. Jakmile jsem ji otevřela, začetla se a ztratila pojem o čase, věděla jsem, že rozhodně nezůstanu u jednoho čtení, ale jakmile budu mít čas, s radostí si ji přečtu znovu a tentokrát už budu vědět to hlubokomyslné tajemství... vábivé, temné a stravující a dokonale si ho užiju se všemi indiciemi, které k němu vedou. Více v recenzi...


Nebezpečná láska - Kateřina PetrusováTrilogii Bavettovi jsem si půjčovala z knihovny, poslední dva díly mě neoslnily, ale ten první... Ten má sílu, zajímavou myšlenku a spád, i když první polovina je prostě opravdu kreativně pojatá. Díky tomu si mě česká autorka získala, ačkoliv její další knihy už se ke mně do knihovničky zřejmě nedotanou, tak tuhle jsem prostě mít musela.

Netušila jsem, co od této knihy očekávat. Popravdě jsem trochu skeptická, co se týče novodobých českých autorek a autorů. Snaží se vyrovnat celosvětové literatuře a v některých případech se to povede a v jiných je to zas katastrofa. Tady se to ale opravdu povedlo. Příběh se čte vážně lehce, velice klidně, přívětivě a s radostí. Taková ta správná oddechovka, která se změní v pohlcující román a vy nemůžete odtrhnout oči od řádků. Více v recenzi...Nákupy v knihkupectví: 
Už nějakou dobu sleduju, jak všichni áchají nad tituly v Levných knihách. Několikrát do měsíce toto knihkupectví navštívím, ale rozhodně neáchám. Knihy, které tam jsou, mě ničím nelákají a pokud ano, obvykle si raději zjistím reference a vyjde najevo, že by stejně nebyly pro mě. Před dvěma týdny jsem tam přece jen ale našla něco, co mě opravdu zaujalo a nač se těším...Malý bratr - Cory DoctorowAbyste pochopili, co mě na knize tak zaujalo, tak je nutné znát anotaci. Proto jsem ji na rozdíl od ostatních do článku přidala a věřím, že vám o knize poví něco víc. Já jsem jí byla pohlcená a jsem opravdu zvědavá, co všechno mě v knize, kterou v ČR vydalo nakladatelství Triton, čeká. 

Anotace:
Sedmnáctiletý Marcus alias w1n5t0n je přesvědčený, že zná všechna pravidla hry – a finty, jak je obejít. Je chytrý, pohotový a vyzná se v dnešním sesíťovaném světě, takže si lehce poradí i s vlezlým špiclováním své střední školy. Jednoho dne se mu svět obrátí vzhůru nohama – vyrazí s kamarády za školu a před jeho očima dojde k teroristickému útoku na San Francisco. Více informací...


Lovci snů - Lukáš HrdličkaV rámci našeho projektu Podpora českých autorů jsem začala kdysi (cca dva roky zpátky) číst české knihy, ačkoliv jsem se jim předtím vyhýbala a četla pouze českou klasiku. Ale od těch dob... si dobrovolně a s úsměvem na rtech kupuju tituly našich autorů. Překvapilo mě, že Fortuna Libri vydalo zrovna tento titul. Nemám s tím nakladatelstvím dobré zkušenosti a nepřekvapilo mě, že kniha tedy skončila v Levných knihách.

Anotace: 
Praha 2064. Stát kontroluje pouze střed Prahy. Ostatní městské části se odtrhly a zavedly vlastní pravidla, která jsou často vynucována gangy. Tunely nepoužívaného metra obsadili zločinci a sběrači, na okraji města stojí věže na ochlazování atmosféry. Praha je město mnoha národností a kultur, které se navzájem mísí. Podstatná část života se odehrává na Síti - vyspělé virtuální realitě, vyvinuté z internetu. Originální nápady a vize se staly nejcennějším zbožím, které lovci snů prostřednictvím Sítě kradou přímo z myšlenek lidí. V tomto světě se pohybuje Marek Sagapov, lovec lidí s pověstí neúnavného pronásledovatele, který dostal za úkol najít zranitelnou dívku. Více informací...


Co na ty krásné kousky říkáte? :o)
Brali byste některou do své knihovničky? 

Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.