Recenze: KDYŽ JSME SE PROSLAVILI (Sarina Bowen)

Další úspěšná romance z Harknesské univerzity! 


Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet


Americkou spisovatelku Sarinu Bowen nejspíš znáte díky Elle Kennedy. Společně totiž tyto autorky vytvořily několik velmi populárních knih, mezi nimiž kupříkladu sérii Him a Wags, či samostatnou gay romanci Přísně tajné (recenze). Sarina Bowen má talent, a tak i bez Elle Kennedy si své čtenáře dokáže plně získat. Příkladem je toho kvalitní romantická new adult série The Ivy Years, kterou si zamiluje nejspíš každý. Romance jsou na vlně poklidu, přesto však se vždy dotýkají nějakého závažného tématu, a přitom obsahují několik vhodných intimních scén, ale přitom nespadají do ryze erotického žánru. 
Harknesskou univerzita nabízí spoustu zajímavých a krásných příběhů. Mezi prvními jsme měli v příjemném univerzitním prostředí možnost zažít Když jsme se poznali (recenze). kde se řešil handicap na obou stranách. Hokejový kapitán a bývala členka hokejového týmu se potýkají nejen s vlastními problémy, ale i s přitažlivostí. Když jsme se skrývali (recenze) se opět dotýká velmi poutavého až kontroverzního tématu, který se nedotýká jen daných hrdinů. Své si tak řeknou Bridger a Scarlet. Když jsme to tajili (recenze) potěší všechny milovníky gay romancí, jelikož prim získává hokejista Graham, kterému v životě znovu objeví kluk, se kterým kdysi zametl. Čtvrtý díl Když jsme si věřili (recenze) nám představil Bellu, která je s týmem jedna ruka a její pověst ne každý přijal, ale i ona si najde toho pravého. Prozatím poslední, pátý díl, Když jsme se proslavili nám ukazuje DJ, neboli Daniela Traviho, který je bratrem nynějšího hokejového kapitána Traviho. Lianne, slavnou princeznu Vindi, už jsme měli možnost poznat v předešlém dílu a to, co nám odkrývá nyní, rozhodně zaujme. 

Jak tedy víte, Lianne je slavná, a zatímco by spíše mohla točit filmy anebo si prostě užívat, ona se rozhodla, že chce jít na vysokou školu. Jejímu manažerovi Bobovi to není zrovna při chuti, chce, aby natočila další díl princezny Vindi, ve kterém tentokrát má být i sexuálně explicitní scéna! Liane to díky své slávě nemá na škole jednoduché. Když ji nepronásledují paparazzi, tak ji spolužáci neberou vážně. Ovšem světlem jejich dnů je DJ. Zakoukala se do něj už v předešlém románu a nyní se snaží ho okouzlit, i když je trochu společensky nemožná. Nebýt Belly, nejspíš by seděla doma a hrála svou online hru. 

Jenže i když to DJ k Lianne táhne, má dost velké problémy, za které si vlastně může sám. Kontroverzní téma je poměrně originální, jelikož se o něm dostatečně nemluví, a ačkoliv mám načteno, tak tohle je první počin, ve kterém jsem na něj narazila. Příjemně tedy překvapí, leč náročnější čtenář by mohl požadovat hlubší náhled, v rámci románu je však plně dostačující. 

Dny na Harknessce ubíhají, DJ řeší své obtíže a Lianne zas ty své. Lianne má své sny, touží postoupit ve své kariéře – z pozice princezny Vindi už dávno vyrostla, ale získat i jiné role není zrovna nejlehčí. Co se týče herecké profesere, tak ta je zobrazená ještě méně než předešlé téma, což je trochu škoda. Potenciál je v tomto případě nevyužitý, u Lianne se toho vlastně moc neděje, mimo to, že se zaobírá DJ. 

Romantická linie, na kterou se všichni těšíte, je tedy opět komplikovaná a pozvolná, což čtenáři Sariny Bowen určitě očekávají a těší se na to. Chemie mezi postavami příhodně funguje. Oba jsou sympaťáci, ačkoliv mají své lepší i horší stránky, držíte jim pěsti. Navrch samozřejmě potěší nejen komplikace vztahu, ale také intimity, kterých není ani málo, ale ani hodně, abyste knihu mohli zařadit do erotického žánru. Autorka to zas šikovně vystihla a předvedla nám působivou show. 


Pokud jste si zamilovali postavy z předešlých děl, tak s těmi, kteří nás bavili v prvních dvou dílech, už se (pokud se nepletu) nesetkáte. Už jsou samozřejmě dávno v zaměstnání, ale Rikker, Graham (který už však ve škole není), Bella, Rafael a další staří známí vám budou dělat společnost. Věřím, že stejně jako já, se s nimi znovu s radostí setkáte. 

Když jsme se proslavili je sice samostatný díl, ovšem s ohledem na hrdiny navazuje na předešlé romány, a proto rozhodně doporučuju pročíst celou sérii, která je ve svém žánru skutečně kvalitní, zaujme a pobaví. Jestli zbožňujete styl Elle Kennedy, a ještě jste Sarininu tvorbu zvlášť nečetli, tak není nač čekat. Talentovanou Bowen si velmi snadno oblíbíte. 

Já rozhodně doporučuju. Jediný díl, který se mi tolik nelíbil, byl Když jsme si věřili, jelikož Bella je jediná hrdinka, která si mé sympatie nezískala, ale za to Rafael je vážně miláček. Mým top jsou první a třetí díl, přestože byl Bridger sympaťák, nenadchl mě tolik, jako ostatní. Tento díl je rovněž velmi povedený, Lianne i Danny byli okouzlující a byla radost s nimi jejich příběh prožít. 


Anotace: 
Lianne Challiceovou znají miliony fanoušků jako princeznu Vindi. I mocná čarodějka stříbrného plátna chce občas pověsit hůlku na hřebík, poslat svého manažera, kam slunce nesvítí, a jít studovat na vysokou. Ukáže se však, že je to těžší, než se zdá.

Lianne nikdy normální život ani studium na běžné škole nepoznala a seznámit se s klukem jí připadá příliš riskantní – její poslední přítel o ní prozradil první poslední bulváru – uhrančivým očím Daniela „DJ“ Treviho však nedokáže odolat.

DJ je hudební génius, který má na starost hudební doprovod hokejových utkání na univerzitním stadionu a dokáže i jen krátkou ukázkou písně ovlivnit atmosféru a náladu tisíců fanoušků.

S Lianne se sblížit nesmí, avšak nemůže jí říct proč. A už vůbec nedokáže uvěřit, že se jí líbí právě on.

Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Žánr: new adult, romance
Ze série: The Ivy Years 5.
Počet stran: 351
Vazba: pevná s přebalem

Žádné komentáře:

Okomentovat


Copyright © SVĚT MEZI ŘÁDKY | Šablona: Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.